EMDR (Yeniden İşleme ve Duyarsızlaştırma) Sistemi Nedir?

    Göz hareketleri  ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden işleme ( EMDR) bir psikoterapi yöntemidir. Bu yöntemde amaç, danışanda sorun ya da problem yaratan anıyla ilgili olarak çift yönlü uyarım oluşturularak kişiyi rahatsız eden anı üzerinde çalışılması amaçlanmaktadır. EMDR yöntemi Travma Sonrası Stres Bozukluğunda uygulanmaya başlanmıştır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu yaşayan bireylerde etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte EMDR yöntemi  sadece büyük travma deneyimi yaşamış bireylerde değil, bireyin günlük yaşamını rahatsız eden, sıkıntı veren durumlarda kullanılan psikoterapi yöntemlerinden biridir. Kaygı Bozukluklarında ( metroya veya otobüse binmekten korkan, köprüden geçemeyen, tünele giremeyen ) bireylere de uygulanabilmektedir. Bununla birlikte kronik ağrı ve birtakım bedensel yakınmalarda, şikayetlerde ya da   fobilerde uygulanabilmektedir (uçak, böcek fobisi, kedi fobisi vs) Bireyin hayat döngüsü içinde yaşadığı olumuz deneyimler için de (kazaları, hastalıkları yaşamak ya da tanık olmak) EMDR yöntemi kullanılabilmektedir. Erken dönem olumsuz yaşam deneyimlerinde veya sınav kaygısı ile ilgili kaygı problemlerin de EMDR yöntemi  uygulanabilmektedir. 
     Göz hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (Eye Movement Desensitization and Reprocessing-EMDR) psikolog ya da terapist tarafından verilen iki yönlü uyarı ile göz hareketleri sağlanmaktadır. Danışan bir taraftan olumsuz yaşam deneyiminin içsel temsiline odaklanırken bir taraftan da psikoloğun ya da terapistin iki yönde hareket eden elini takip eder. Bu şekilde verilen ikili dikkat uyarıları setleri sıkıntı azalıp ya da ortadan kalkıncaya kadar devam edilir. Toruna (2010)göre, EMDR yönteminin klinik etkisi çeşitli çalışmalarda gösterilmiştir. (CREST 2003; Foa ve ark. 2000). EMDR kullanıldığı diğer alanlar; bireyi rahatsız eden bazı olumsuz duygular( öfke, suçluluk, üzüntü,kaygı,korku,pişmanlık).EMDR yöntemi yine, şiddet mağdurlarında, cinsel travmalarda, savaşa bağlı travmalarda, taciz, tecavüz, işkence kaza sonucunda yaşanan stres bozukluğunda  kullanılabilirken, özgüven ile ilgili problemlerde de kullanılabilmektedir. Yine aynı şekilde panik bozukluklarda, uyku bozukluklarında, bazı cinsel işlev bozukluklarında, Fibromiyalji, stresle ile ilgili problemlerde EMDR yöntemi kullanılabilmektedir. 

Bir Aile Psikolojiyi Neden Tercih Etmelisiniz?

Bizi tercih etmeniz için önemli olduğuna inandığımız sebepleri aşağıdaki başlıklarda sıralamaya çalıştık.

Sizleride danışanlarımız arasında görmekten onur duyarız.


  Kurumsal Deneyim

14 yıllık deneyimle kurumsal, yenilikçi danışmanlık ve eğitim anlayışımızla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.


Güven  

Her yönüyle Devlet Denetiminde olan kurumumuz güvenilir ve güvenlikli bir danışmanlık ortamı sunmaktadır.


Kalite

Kurum olarak her konuda kalite birinci önceliğimizdir. 

Toplam kaliteyi yakalama noktasında üstün performans sarfetmekteyiz.


Uzman ve Deneyimli Kadro 

Kadromuz rastgele değil uzun değerlendirme ve referanslar çerçevesinde uzman ve deneyimli çalışanlar tarafından oluşturulmuştur.

Ayrıca uzmanlarımız her konuya bakan değil kendi alanlarında çocuk-ergen/ yetişkin/ aile şeklinde branşlaşmış profesyonellerden oluşmaktadır. 


Gizlilik ve Etik 

Danışanlarımızla olan çalışmalarımız azami derecede gizlilik ve etik değerlere bağlılık çerçevesinde yapılır. 


İdeal Ortam 

Danışanlarımıza olabildiğince temiz, hijyenik ve düzenli ortam sunma çabası içerisindeyiz. 


İdeal Fiyat 

Her daim yüksek kaliteyi uygun ve ideal fiyatlı sunma çabasındayız.  


 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Lütfen Bilgi Almak İstediğiniz Konuyu Bildirin. Örnek: Yetişkin Terapisi Fiyat Bilgisi