Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
Öğrenme güçlüğü; dinleme, konuşma, okuma, yazma, mantık yürütme, problem çözme ya da matematik alanındaki yeteneklerin kullanımında zorluk yaşanmasıdır.
Öğrenme güçlüğü belirtileri
Okul öncesi dönem belirtileri: 
Konuşmaya başlamasında önemli ölçüde gecikme, 
Kelimeleri telaffuz etmede ve yeni kelimeleri öğrenmede zorluk ya da yavaşlık, 
Motor hareketlerin gelişmesinde yavaşlık (Örn; ayakkabı bağlanmak ya da düğme iliklemede güçlük, sakarlık)
İlköğretim dönemi belirtileri: 
Okuma yazmayı ve sayıları öğrenmede zorluk, 
Matematik işaretlerini karıştırma (Örn; "x" yerine "+"), 
Kelimeleri tersten okuma (Örn; "ev" yerine "ve"), 
Yüksek sesle okumayı ve yazı yazmayı reddetme, 
Saati öğrenmede zorluk, 
Yön kavramlarını ayırt edememe (sağ-sol, kuzey-güney), 
Yeni becerileri öğrenmede yavaşlık, 
Arkadaşlık kurmada zorluk, 
Ev ödevlerini unutma, 
Nasıl çalışması gerektiğini bilememe, 
Mimik ve beden hareketlerini anlamada güçlük çekme. 
Öğrenme güçlüğü tedavisi nasıldır?
Tedaviye başlarken ilk adım psiko-eğitimdir. Aileye, öğretmenlere ve çocuğa yapılan eğitsel terapi, durumun anlamlandırılması ve nasıl bir yol izleneceğinin belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sonraki süreç için evde ve okulda eş zamanlı devam edecek bir özel eğitim ve müdahale programı hazırlanmalıdır.

Bir Aile Psikolojiyi Neden Tercih Etmelisiniz?
Bizi tercih etmeniz için önemli olduğuna inandığımız sebepleri aşağıdaki başlıklarda sıralamaya çalıştık.
Sizleride danışanlarımız arasında görmekten onur duyarız.
 Kurumsal Deneyim
20 yıllık deneyimle, kurumsal, yenilikçi danışmanlık ve eğitim anlayışımızla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.
Güven  
Her yönüyle Devlet Denetiminde olan kurumumuz güvenilir ve güvenlikli bir danışmanlık ortamı sunmaktadır.
Kalite
Kurum olarak her konuda kalite birinci önceliğimizdir. 
Toplam kaliteyi yakalama noktasında üstün performans sarfetmekteyiz.
Uzman ve Deneyimli Kadro 
Kadromuz rastgele değil uzun değerlendirme ve referanslar çerçevesinde uzman ve deneyimli çalışanlar tarafından oluşturulmuştur.
Ayrıca uzmanlarımız her konuya bakan değil kendi alanlarında çocuk-ergen/ yetişkin/ aile şeklinde branşlaşmış profesyonellerden oluşmaktadır. 
Gizlilik ve Etik 
Danışanlarımızla olan çalışmalarımız azami derecede gizlilik ve etik değerlere bağlılık çerçevesinde yapılır. 
İdeal Ortam 
Danışanlarımıza olabildiğince temiz, hijyenik ve düzenli ortam sunma çabası içerisindeyiz. 
İdeal Fiyat 
Her daim yüksek kaliteyi uygun ve ideal fiyatlı sunma çabasındayız.  
Her Daim Gelişime Açık Kurum  
Danışanlarımızın geri dönüşümüne büyük değer veriyor ve bu çerçevede kendimizi daima geliştirme çabası içerisinde %100 danışan menmuniyeti sağlamaya çalışıyoruz. 
 Bir Aile Danışmanlık 
  • Telefon: 0212 538 10 40     Email: info@biraile.com  
  • Mobil: Bayrampaşa 0552 303 77 51  Bakırköy 0552 676 34 51                 
  • Bayrampaşa: Eski Edirne Asfaltı Üzeri, Cevatpaşa Mah., No:367, Kat:1, D:2, Zil-No:1, Bayrampaşa / İstanbul
  • Bakırköy: Kartaltepe Mh. Ahu Sk. No:5 İncirli/Bakırköy/İstanbul

Sizden Gelenler

Torunumun okul başarısı çok kötüydü dersleri anlamadığını söyluyordu tavsiye üzerine Bir Aile Danışmanlıkla iletişime geçtik bize randevu verildi öncelikle torunuma test yaptı test sonucunda özel öğrenme güçlüğü olduğunu söyledi sonrasında torunumla 3 .5 aylık çalışma yaptı torunumun okul başarısı çok iyi duruma geldi kendiside mutlu bizde mutluyuz ogretmenide çok menmun. . Bize bu mutluluğu yaşatan Bir Aileye çok teşekkürler ederim

Ay***K**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Bir Aile Danımanlığı tavsiye üzerine bulduk oğlum universitede okuyordu okulu bırakmak istediğini söylüyor insanlarla iletisimde zorluk çekiyordu yaklaşık 10 seanlik bir çalışmadan sonra oğlumda olumlu yonde çok gelişmeler oldu psikolojisi dizeldi şimdi hataya daha pozitif bakıyor. Bir Aile Danımanlık uzmanları bize cok destek oldu. Çok teşekkür ederim.

İn**M**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

8 yaşında çocuğumla ilgili okul problemi yaşıyorduk oğlum okula gitmek istemiyor ders yapmıyordu notlarıda çok kötüydü tavsiye ile Bir Aile Danımanlığı buldum 3 aydır Bir Aile Danımanlık uzmanlarıyla çalışıyoruz oğlum çok yol kat etti okuması düzeldi daha iyi dersleri ve her geçen gün daha iyi oluyor.. öğretmenide bu değişimin sebebini bana sordu bende anlattım ne yapıyorsanız devam edin dedi teşekür ediyorum Bir Aile Danımanlık.

Ve***

Benim çocuğum 7 yaşında ve 1. sınıfa gidiyor ama dönem sonu yaklaşmasına rağmen okumayı başaramamıştı ben arkadaşların tavsiyesiyle bir aileyi buldum çok menmunum oğlum 1 ay oldu başladık şimdi çok iyi okumaya başladı. Bir Aileye çok teşekür ederim benim gibi sıkıntı çekenlere çok tavsiye ederim.

M****(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Bir aileyi tavsiye üzerine buldum. Çocuğumun okul başarısı çok düşüktü ve okula gitmek istemiyordu. 5. Sınıfta olmasına rağmen çok iyi okuyamıyordu bir ailede 5 aylık çalışma sonrasında oğlum başka biri oldu sanki okulu seven derslerine düzenli çalışan biri oldu. Bu süreç bizim için zorlu geçti ama buna değdi. Tabi bize bu süreçte yol gösteren her daim yanımızda olan Bir aile olmasa bunu başaramazdık. Çok teşekkür ederim..

Ay***(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

"Selcen hanımla tanışmamız bizim için büyük bir şans oldu. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisiyle iletişim kurdum. Kızımda sınav kaygısı çok fazlaydı bununla ilgili yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonunda şu an kızım çok rahatladı. sene sonunda gireceği üniversite sınavı için özgüveni arttı.. selcen hanım banada çok yol gösterdi şimdiye kadar çocuklarıma karşı yaptığım yanlışları fark ettim ve kendimi düzeltmeye çalışıyorum. Kendisine çok teşekkür ederim."

Al***(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

çocuğumda özel öğrenme güçlüğü vardı arkadaş tavsiyesiyle Selcen hanım ile tanıştık. çocuğum 5. sınıfa gidiyor dersleri çok kötüydü şimdi 3 aydır selcen hanım onunla çalışma yaptı dersleri çok iyi oldu. ben selcen hanıma çok teşekkür ederim. herkesede tavsiye ederim bizimle çok ilgilendi

A***(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Selcen hanımın okuma güçlüğü ve öğrenme güçlüğü ile ilgili çalışmalar yaptığını ve çocuklarda çok gelişim olduğunu arkadaşlarımdan öğrendi. Benim çocuğumdada aynı sorun vardı bende kendisiyle iletişim kurdum ve çocuğuma eğitim verdi sonucunda çocuğum çok güzel okur hale geldi. Matematik problemlerini hiç yapamıyordu diyebilirim çünkü problemi okuyor anlamıyordu şimdi problemleri çok daha iyi yapabiliyor. Selcen hanımın eğitim sistemi çok farklı geldi bana önce çocuğun kalbine giriyor sonra beynine buda çok kısa zamanda yol aldırıyor düşüncesindeyim. çünkü gerçekten çocukla arkadaş gibi çalışıyor onunla çocuk oluyor banada bir anne olarak çok yol gösterdi. ben çok menmun kaldım yaptığı çalışmalardan. teşekkürler

Ak**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

ben 7. sınıfa giden kızım için Selcen hanımdan destek aldım. kızım okulda bir türlü olması gerektiği başarıyı gösteremiyordu. bununla ilgili bazı derslerde özel öğretmenler tuttum aldığı dersler sonucu azda olsa gelişim gösterdi ama verdiğimiz emek karşısında bu gelişimin çok az olduğunu düşündüm. Okulda rehberlik servisiyle görüşerek ben elimden geleni yapıyorum neden benim çocuğum başarılı değil dediğimde bana öğrenme güçlüğünden bahsettiler ve bu konuda bir uzmana test yaptırabileceğimi sonucuna göre çalışma yapılabileceği söylendi. bende yaptığım araştırmalarda Dr Takviminde uzman ararken Selcen hanımın bu konu üzerine çalışmalar yaptığını ve kendisi ile çalışma yapılmış çocukların başarısının arttığı görüşleri vardı. bende hemen çalıştığı merkezi aradım ve randevu aldım öncelikle çok içten ve samimi karşıladı bizi öncelikle çocuğuma test yapıp durumuna baktı bize yapılması gerekenleri anlattı ben bu süreçte ne kadar yanlış yaptığımı anladım çünkü çocuğum öncelikle nasıl öğrenmesi gerektiğini bilmiyor hatta okuması çok iyi olmadığından okuduğunu anlamadığını söyledi bize Selcen hanım. Sonrasında haftada 2 gün 1 er saat gelerek Selcen hanım çocuğumla çalışmalar yaptı çocuğum özel derslerle 2-3 yılda gösteremediği gelişmeyi ayda gözterdi çok şaşırmıştım. Hala çalışmalarımız devam ediyor bu süreçte selcen hanım eşime ve banada çok telkinlerde bulundu çocuğumuza karşı davranışlarımızı düzeltme noktasında şimdi çocuğumda mutlu bizde.. Bizimle aynı sorunu yaşayan ailelere Selcen hanımı bulmalarını tavsiye ederim. Ayrıca Selcen hanıma bu başarıdan dolayı teşekkür ederim

De**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Çocuğuma disleksi teşhisi konuldu bununla ilgili bir tanıdık tavsiyesi ile selcen hanımla tanıştık. Çocuğumla yaptığı çalışmalardan sonra çok gelişme kaydettik çocuğum şimdi okulda daha başarılı. selcen hanım bizimle çok iyi ilgilendi çocuğumada çok yakın ilgi gösterdi çocuğum onu çok sevdi ve çalışmalara hep istekli geldi. Selcen hanıma çok teşekkür ederim. Biz kendisinden çok menmunuz herkesede tavsiye edrim.

La**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

8 yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği şüphesi ile Selcen Hocayla görüştüm. Kendisi çok ilgilendi test yaparak çocuğumda dikkat eksikliği olup olmadığını saptadı. Test sonucunda çocuğumun dikkatle ilgili problemi olmadığını psikolojik olarak yaşadığı bazı durumlardan dolayı başarısız olmuş olabileceğini söyledi. bu konuda destek aldık yaklaşık 3 aylık bir çalışma yaptık bu süreçte bende çocuğuma karşı yaptığım birçok yanlış davranışı fark ettim ve kendimi düzeltmeye çalıştım.. şimdi oğlum daha başarılı ve daha mutlu. Selcen hocadan çok memnunuz kendisine teşekkürler.

So**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

3. sınıfa giden çocuğuma dikkat eksikliği teshisi konuldu bununla ilgili çocuğumda gelişim olması için birçok psikolog ve özel çalışmalar yaptığını söyleyen kişi ve kurumla görüştüm çocuğuma 5. sınıfa kadar buralardan eğitimler aldırdım fakat bir türlü başarı gösteremedi bundan dolayı bende psikolojik olarak rahatsızlandım. Açıkçası hem kendim için hemde çocuğum için bir uzman arayışı içerisindeydim tavsiye ile Selcen hanımla tanışmak için Selcen hanımın çalıştığı Bir Aile danışmanlığı aradım beni bilgilendirdiler randevu alarak Selcen hanımla hem kendim hemde çocuğumla ilgili seanslar almaya başladım. Selcen hoca önce çocuğuma test yaptı sonra eğitim proğramı çıkardı bu proğrama göre seanslar halinde merkeze geldik çocuğumda inanılmaz değişiklikler oldu çok daha başarılıydı bende bu durumdan çok menmun kaldım kendimde Selcen hanımdan psikolojik destek aldım şimdi çocuğumda bende çok mutluyuz. İnşaallah mutluluğumuz daim olur. Selcen hocayı tanımak benim için büyük şans oldu. Teşekür ederim hemde çok. :) :) :)

Ku**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

4. sınıfa giden çocuğumda dikkat eksikliği olduğunu düşünerek tanıdık vasıtasıyla Selcen Hocayla iletişim kurduk. Selcen hoca öncelikle çocuğuma wiscar adında bir test yaptı ve testin sonucuna göre bizi öncelikle psikiyatriye yönlendirdi. Bununla ilgili yine bir tanıdık vasıtasıyla profesör bir psikiyatrist bulduk psikiyatriste götürdüğümüz test sonucunu inceleyen profesör bu testle ilgili hayatımda gördüğüm en kapsamlı en açıklayıcı ve çok profesyonelce hazırlanmış bir test sonucu dedi yaptığı muayene sonucu çocuğuma ilaç verilmesi gerekmediği dikkat eğzersiz ve çalışmalarıyla yol kat edilebileceğini söyledi. tekrar selcen hanıma geldik ve selcen hanımla dikkati güçlendirme çalışmalarına başladık 5 ay süren bir çalışmadan sonra artık çocuğum daha dikkatli derslerini daha iyi anlıyor ve dolayısıyla daha başarılı bir öğrenci olmuştu. çocuğumun öğretmeni bile bu duruma şaşırdı bu kadar değişebilen öğrenci görmedim dedi. Selcen hoca bize büyük mutluluk yaşattı kendisine çok ama çok teşekkür ederim. herkesede şiddetle tavsiye ederim. ilk görüşmeden itibaren farkı göreceğinize eminim

So**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

12 yaşındaki çocuğum tanımadığı birisi soru sorduğunda veya bazı ortamlarda konuşurken sürekli çok heyecanlanıyor ve kekeliyordu. bununla ilgili selcen hanımdan 3 aylık bir destek aldık çok faydasını gördük çocuğumun konuşması şu an çok düzgün eskisi gibi heyecanlanıp kekelemiyor. bu değişimden çok menmunuz. selcen hanıma ilgili yaklaşımından dolayı şükranlarımı sunuyorum. iyi varsınız

Y***(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Çocuğumda okuma güçlüğü vardı. okuması çok kötü ve dolayısıyla okuduğunuda anlayamıyordu. bir arkadaşın tavsiyesi ile selcen hanımla tanıştık çocuğuma yapmış olduğu çalışmalar sonucunda şu an çok güzel ve düzgün okur hale geldi okul başarısıda oldukça arttı. ayrıca selcen hanımın yaklaşımını ben çok beğendim kafamdaki her sorunun cevabını selcen hanımdan alabiliyorum yaklaşımı çok sevecen ve işini çok sevdiği her halinden belli. Selcen hanım gibi insanların çoğalmasını çok istiyorum.. kendisinede çok teşekkür ederim.

Ha**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

İlkokula başlayacak olan oğlumun kalem tutmasında problem vardı..bir tanıdığımızın tavsiyesi üzerine Selcen hanımla görüştük.Yapmış olduğu testler sonucunda oğlumun el kaslarının zayıf olduğunu ve bu sebeple ince motor hareketlerini yapamadığını tespit etti..okulların acılmasına 5 ay vardı 4 ayda uygulamış olduğu programla oğluma ilkokula başlamayı hazır hale getirdi..teşekkürler Selcen hanım

Ya**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

5. sınıfa giden çoçuğum okulda sözel derslerde çok iyi olmasına rağmen matematikte çok kötüydü bu durumun çözümüyle ilgili yardım almak için internetten araştırıp bulduğum bir aile danışma merkezini aradım merkezden beni Selcen hanımla görüştürdüler. Çocuğuma testler yaptı ve matematik öğrenme güçlüğü olduğunu söyledi bize 20 seanslık proğram çıkardı. bu proğrama uyduk kendiside çocuğumla çok ilgili davrandı çocuğumda onu çok sevdi ve bu çalışma sonunda çocuğumun matematik dersleri çok daha iyi olmaya başladı ve en önemlisi matematikten nefret eden çocuğumun en sevdiği ders matematik oldu. Selcen hanıma özverili ve çok ilgili çalışmasından dolayı çok teşekkür ederim ve herkese tavsiye ederim.

Öz**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Ben çocuğumdaki öğrenme güçlüğü için selcen hanımdan destek aldım. Çocuğumun dersleri çok kötüydü okula gitmek onun için bir işkenceydi sanki.. Arkadaşımın tavsiyesiyle Selcen hanımla tanıştım, Selcen hanım çocuğumla çalışmaya başlamsının ilk ayından başlayarak çok güzel gelişmeler yaşadık. çocuğumun dersleri daha yi oldu yaklaşık 5 ay kendisiyle çalışmalar yaptık şu an çocuğumun okul başarısı gayet güzel. bende arkadaşlarıma ve bu şekilde problem yaşayan kişilere Selcen hanımı tavsiye ediyorum. Buradanda herkese tavsiye ederim ilk dersten itibaren farkı görüyorsunuz biz çok menmunuz. Emeğinize teşekkürler Selcen hanım.

Hü**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

Ben 3. sınıfa giden oğlum için selcen hanımdan destek aldım. oğlum sınıfta arkadaşları tarafından dışlanıyor öğretmenide sürekli yaramazlık yaptığından şikayet ediyordu. Bunlardan dolayı çocuğum okulu hiç sevmiyor ders çalışmak istemiyordu internette araştırırken bir aile danışmanlık merkezinin reklamını gördüm öğrenme güçlüğü ile ilgili çalışmalar yaptıklarından bahsediyordu. çocuğumun zor öğrendiğini düşündüm ve bu merkezden randevu alarak gittim. selcen hanımla tanıştım bizi çok sıcak ve ilgili karşıladı öncelikle çocuğuma test yapacağını söyledi ve yaptı testin sonucuna göre çocuğumda öğrenme güçlüğü olduğu fakat çok fazla olmadığını biraz ilgi ve çalışmayla yol kat edilebileceğini söyledi. biz selcen hanımla çalışmaya başladık çocuğumla seanslar halinde çalışmalar yaptı bizede eve ödevler verdi yaklaşık 4 aydır çalışıyoruz çok yol kat ettik artık okuldan şikayet almıyorum oğlumun dersleri süper oldu diyemem ama önceki durumuna göre çok çok iyi. hatta öğretmeni bu değişimin sebebini merak etti ve bizde yaptığımız çalışmalardan ve selcen hanımdan bahsettik. telefonunu aldı ve ihtiyacı olan velilere vereceğini söyledi. bir selcen hanımdan çok menmunuz ve hala çalışıyoruz uzun bir sürede beraber olacağız görünüyor. :) teşekkürler selcen hanım ve teşekkürler bizi aileden biri gibi hissettiren bir aile danışmanlık

H**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

benim oğlum 3. sınıfa gidiyordu özellikle matematik dersi çok kötüydü basit toplama çıkarma işlemlerini dahi yapamıyordu. okul rehber öğretmeninin tavsiyesiyle Selcen hanımı tanıdım çocuğumu götürdüğüde öncelikle test yaptı ve çocuğumda öğrenme güçlüğü olduğunu özellikle sayılarla ilgili ve matematikle ilgili işlem yapma konusunda desteklenmesi gerektiğini söyledi ve ekibiyle birlikte çalışma yapması gerektiğini söyledi kabul ettik yaklaşık 6 ay çalıştık kendisiyle oğlum şimdi matematiksel işlemleri çok daha iyi yapıyor okuldaki öğretmenide bu değişiklikten çok menmun bizde çok menmun olduk. ben etrafınmaki herkese Selcen hanımı tavsiye ediyorum gerçekten farklı bir eğitim çalışması var en başta çocukların kalbine girmeyi çok iyi biliyor. kendisini taktir ediyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.

M**(Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir)

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Lütfen Bilgi Almak İstediğiniz Konuyu Bildirin. Örnek: Yetişkin Terapisi Fiyat Bilgisi