Ruh sağlığı ile ilgili sorunların, bir profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesi çalışmalarına psikoterapi diyoruz. Psikoterapi sırasında, kişi ruhsal durumu, ruh hali, duyguları, düşünce ve davranışlarını fark etme fırsatı bularak  yaşamını nasıl kontrol edebileceğini ve değişen koşullarla sağlıklı yollarla nasıl baş edebileceğini öğrenir.

Merkezimizde danışmanlık hizmeti alanında uzman Psikolog, Pedagog, Psikolojik Danışman ve Özel Eğitimciler tarafından verilemektedir.

Seans süresi 50 ila 60 dakika arasındadır. 

Danışanın uzmanlarımızla yaptığı görüşme sürecinde seanslara verdiği olumlu ve olumsuz tepkilere bağlı olarak her kişi için ve her problem için farklılık göstermektedir.

Danışanın azmine, motivasyonuna, mantıklı düşünme kapasitesine, kişilik özelliklerine ve içinde bulunduğu çevre koşullarına, danışanın psikoterapiden olumlu beklentiler içinde olmasına, terapist-danışan arasındaki terapi ilişkisinin kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

İlk görüşme seansından sonra danışanın ihtiyacına yönelik yapılacak değerlendirme süreçleri ve çalışmaları hakkında danışana bilgi verilir.

Hayır.  Merkezimizde sorunların profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesi çalışmaları yapılmaktadır. 

Tarafımdan aldığınız danışmanlık seanslarında gizlilik temel ilkedir. Bu esas, danışanın veya yakının sağlığını ve güvenliğini tehlikeye sokan durumlar hariç, seans içeriği hakkında üçüncü şahıslara bilgi verilmez. Etik sınırlar ve hukuki yükümlülükler çerçevesinde üçüncü şahıs veya kurumlara bilgi verilmesi gerektiğinde danışanın bilgisi ve izni dahilinde yapılmasına özen gösterilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Lütfen Bilgi Almak İstediğiniz Konuyu Bildirin. Örnek: Yetişkin Terapisi Fiyat Bilgisi