Leyla Aziz Leyla Aziz Doktorant/Uzm. Psikolog/Cinsel Terapist/Aile Danışmanı Ergen / Yetişkin / Aile ve Çift
Leyla Aziz

Leyla Aziz

Doktorant/Uzm. Psikolog/Cinsel Terapist/Aile Danışmanı

Doktorant Psikolog, Leyla Aziz  Yetişkin Terapisti ve Aile Terapisti, Kognitif ve Davranışçı Terapisti, EMDR 1 Düzey Terapisti, Türk Psikologlar Derneği Üyesi

Çalışma Alanları: Yetişkin / Ergen/Aile- Çift Terapisti

Leyla Aziz, 2010 yılında Psikoloji Bölümünden, 2013 yılında Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun olmuş, ardından Klinik Psikoloji Doktora  programında yeterlilik derecesi almıştır. Doktora süreçlerinde Türkiye’nin seçkin akademisyenlerinden aldığı eğitimlere ek olarak,  Prof.Dr. Ebru  Şalcıoğlu, Dr.Öğr.Üyesi Kuntay Arcan,                       Dr.Öğr.Üyesi Serap Çakıcı Alparslan tarafından verilen süpervizyon eğitimlerini tamamlamıştır.Doktora süreci  boyunca, Dr. Psk. Bahar Köse Karaca’dan  Şema Terapi I ve Şema Terapi II derslerini almıştır.
İkinci Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam etmekte , süpervizyon dersi kapsamında Prof.Dr.Mazlüm Çöpür danışmalığında süpervizyon almaktadır.
 
Uyguladığı Terapi Yöntemleri

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler,  EMDR, Cinsel Terapiler

Aldığı Eğitimler ve Sahip Olduğu Sertifikalar

Sağlık Bakanlığı’nın Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Sertifikasını almıştır
Kognitif ve Davranışçı Terapileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan KDT 1.2.3.modül eğitimlerini ve süpervizyon eğitimi tamamlamıştır. Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği Başkanı Prof.Dr.Mehmet Z.Sungur ve Dernek Eğitmenleri tarafından verilen (IACP), (EABCT), ACT( Academy of Cognitive Therapy) onaylı Kognitif(Bilişsel) ve Davranışçı Terapi eğitiminin 1. ve 2. Modüllerini(2012-2016) başarı ile tamamlamış ve Kognitif Terapist ünvanını almıştır.
Davranış Araştırma ve Terapileri merkezi (DATEM) Prof.Dr.Ebru Şalcıoğlun’dan  Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları (Klinik Değerlendirme ,Vaka Formülasyonu ve Seans Yönetimi, Panik Bozukluk ,Agorafobi ve Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk,Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon, Yeme Bozuklukları) eğitimlerini tamamlamıştır
 Üsküdar Üniversitesi tarafından eğitim verilen Ailemer Aile ve Uygulama Araştırma Merkezin’den  110 saatlik cinsel terapi eğitimini tamamlamıştır 
Entegretif Aile ve Çift Terapisi Eğitimi YENİDEN SAĞLIK VE EĞİTİM DERNEĞİ
ENTEGRATİF AİLE - ÇİFT TERAPİSİ TEORİK VE PRATİK EĞİTİM PROGRAM ( 250 saat) ve  2yıl süpervizyon  eğitimini tamalamıştır. Yeniden Sağlık ve Eğitim Merkezi
Oyun Terapisi Eğitimi ve süpervizyonu (Klinik Psikolog Dr. Birgül Emiroğlu).
Bilişsel Açıdan Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları (Türk Psikologlar Derneği)
1.Düzey  EMDR (Eye Movement Desensitization Reprocessing / Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. Düzey eğitimini EMDR Europe DBE den almıştır
12 Haziran 2016 tarihinde Prof.Dr. Arthur Freeman ve Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından düzenlenen Narsistik Hastalarda Bilişsel Davranışçı Yaklaşımlar isimli 8 saatlik çalışma grubuna katılmıştır.
Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Testi 4 (WÇZÖ4), Türk Psikologlar Derneği, 2016
Mesleği boyunca çeşitli özel hastanelerde, özel psikiyatri kliniklerinde uzman psikolog olarak çalışmıştır.

Çalıştığı Alanlar:

 Kaygı Bozuklukları, Depresyon Bozuklukları
Yeme Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları
Obsesif-Kompulsif ve İlişkili Bozukluklar
Travma ve Stres ile İlişkili Bozukluklar
Öfke Yönetimi, İş Stresi
Evlilik, İlişki ve Aile Problemleri, Hamilelik ve Doğum Sonrası Stres

Üyesi Olduğu Dernekler

Türk Psikologlar Derneği

Banu Çakıllı Banu Çakıllı Klinik Psikolog Ergen/Yetişkin
Banu Çakıllı

Banu Çakıllı

Klinik Psikolog

2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince özel eğitim merkezleri ve Çağlayan Adliyesi’nde staj yapmıştır.

Çalışma hayatına rehabilitasyon merkezinde başlamış ve devamında farklı özel eğitim kurumlarında, çok sayıda özel gereksinimli birey ve aileyle çalışma fırsatı edinmiştir.

 2018 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında “Travma sonrası stres bozukluğuna eşlik eden depresyon ve anksiyete düzeyi” konulu proje çalışması ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

Eğitim süresince Prof. Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve
Araştırma Hastanesi’nde staj yapmıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi ve Psikiyatrist Onur Okan Demirci’den EMDR eğitimini tamamlamıştır.

Şu anda Bir Aile Psikoloji Merkezinde Ergen ve Yetişkin alanında çalışmalarını yüz yüze ve online olarak devam ettirmektedir. 

Katıldığı Eğitimler;

Bilişsel Davranışçı Terapi- Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
EMDR- Zi&On Psikiyatri Akademisi
MMPI-Psikoloji Akademisi
Wisc-r-Psikoloji Akademisi

 

Selcen Y. Karahan Selcen Y. Karahan Terapist/ Psikolojik Dan. Bilim Uzm./Cinsel Terapist Yetişkin/Aile
Selcen Y. Karahan

Selcen Y. Karahan

Terapist/ Psikolojik Dan. Bilim Uzm./Cinsel Terapist

1998 yılında Niğde Üniversitesi İ.İ.B.F  mezun oldu,

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji alanında lisans eğitimini bitirdi,

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanındaki bilimsel hazırlık programını bitirdikten sonra,

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında Yüksek Lisansını tamamlayarak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Uzmanı unvanını aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, tarafından düzenlenen 300 saati teorik ve 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saatlik aile danışmanlığı alanında eğitim programını başarıyla tamamladı.

Üsküdar üniversitesi tarafından düzenlenen 100 saatlik cinsel terapi eğitimi aldı.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinden EMDR Terapi uygulayıcı eğitimi aldı.

Aldığı çok yönlü eğitimlerle olayları ve problemleri Psikolojik, Sosyolojik ve Ekonomik olarak değerlendirme imkanı buldu, almış olduğu eğitimlerin yanında bireysel olarak kendisini çok yönlü olarak geliştirdi, hayat tecrübelerini de kullanarak yılların verdiği birikim ve deneyimle danışanlarına profesyonel ve bilimsel çözümler sunmaktadır.
  
Hayat, insan ilişkileri, hayatın içinde yaşanan olaylarda bireyin tutum ve davranışları hep ilgi alanı; ilgi alanı sonrasında mesleği oldu.

Özellikle Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı alanında sayısız aileye hizmet vererek birçok ailenin kopmuş olan aile ilişkileri ve aile bağlarının yeniden tesis edilmesine vesile oldu. 

Alanıyla ilgili birçok üniversite öğrenci ve mezunlarına süpervizörlük yaptı eğitim ve seminerler verdi. 
Birçok Üniversite, okul, kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim ve seminerler verdi ve vermeye devam etmektedir. 

Bir Aile Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Merkez Müdürüdür.

Anlayarak Hızlı Okuma Taktikleri kitabının yazarıdır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Yaptığı Çalışmalar: Aile Danışmanlığı, Yönetici Danışmanlığı, Birey ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı 

Aldığı Test Eğitimleri:  Wısc-R  Zeka Testi, Stanford Bınet Zeka Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Porteus Labirentleri Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Peabody Kelime Anlama Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bier Cümle Tamamlama Testi, Kendini Değerlendirme Envanteri, Mesleki Olgunluk Ölçeği

Verdiği Seminerler: Bir Aile -  Biricik Aile, Ben’den Biz’e, Verimli Zaman Yönetimi, Çocuklar Kime Emanet?,Anne Olunca, Rehber Ebeveyn, Stresle Başa Çıkma, Öfke Yönetimi, Çocuk ve Gençlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi, Bunca Enerjiyi Nereden Buluyorsunuz?

Uzmanımızla İlgili Danışan Yorumları için Tıklayınız

 Abdurrahman Aluç Abdurrahman Aluç Klinik Psikolog/Cinsel Terapist /Aile Danışmanı Ergen/Yetişkin/Aile
 Abdurrahman Aluç

Abdurrahman Aluç

Klinik Psikolog/Cinsel Terapist /Aile Danışmanı

Yakın Doğu Üniversitesi, Psikoloji bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur.
Üniversite döneminde Aktif Dershanesi, Bayrampaşa Rehberlik Araştırma Merkezi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastenesinde yaklaşık 1 sene süre ile stayjer olarak çalışmıştır.
2009 yılında İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğünde başladığı görevini 8 senesürdürmüştür. Bu süreçte polis memurlarına,ihmal ve istismar mağduru çocuklara ve ailelerine, sağlık çalışanlarına psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Şube müdürlüğündeki görevi gereği bir çok psikolojik destek projelerine, seminerlere ve eğitimlere uzman olarak katılmıştır.
2014 yılında Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında " İstismar mağduru ergenlerde stresle başa çıkma yolları ve psikolojik semptomlar" isimli tez çalışması ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 
Beykent Üniversitesi, İnsanKaynakları ve Örgütsel Değişim alanında " Özel ve Devlet hastanelerinde çalışan hemşirelerde iş stresi ve stresle başa çıkma yolları" isimli ikinci tez çalışması ile 2014 yılında diğer yüksek lisansını tanımlamıştır.
2015 yılında İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra aile danışmanlığı hizmeti vermeye başlamıştır. 
2021 yılında Biruni Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Eğitimlerinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başlamış ve bu süreç içerisinde aynı kurumda mezunda olan katılımcılara aile danışmanlığı alanında süpervizyon vermektedir

Verdiği Eğitimler ve Seminerler

Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde birçok Sağlık Çalışanlarına, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okul rehberlik öğretmenlerine, polis memurlarına, İhmal ve İstismara maruz kalan bireylerle görüşme teknikleri eğitimi
Sultangazi Belediyesinde Hasta ve Yaşlılarda Psikolojik Destek Eğitimi
Travma Mağdurları ile Görüşme Teknikleri, İstanbul Psikologlar Derneği.
Surp Pirgiç Ermeni Hastanesinde Problem Çözme Becerileri Eğitimi
Çocuk İhmali ve İstismarında Ailelerin Tutumları, Doğa Koleji
Canım Ailem, Aile İçi İletişim Seminerleri, İstanbul Psikologlar Derneği
Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi, Başakşehir Rehberlik Araştırma Merkezi
İhmal Ve İstismar Vakalarında Yapılandırılmış Görüşme Becerileri, Evde Aile Eğitimi
Çözüm Odaklı Aile Terapisi, Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Kişilik Kuramları, Pskilojide Temel Kavramlar, Temel Danışmanlık Becerileri, Biruni Üniversitesi

Katıldığı Eğitimler

Çocuk İhmali ve İstismarında Farklı Yaklaşımlar ve Psikolojik Destek,(100 saat) Prof.Dr. Tasha HOWE.
EMDR I ve II Eğitimi, (100 saat) Davranış Bilimleri Enstitüsü 
Travmatik Vakalarda Bilişsel Davranış Terapi Eğitimi, ( 35 saat) Davranış Bilimleri Enstitüsü
Travmatik Vakalarda Cinsel Terapi Eğitimi,(30 saat) Davranış Bilimleri Enstitüsü
Bilişsel Davranışsal Terapi Eğitimi,(60 saat) Prof.Dr. Ebru ŞALCIOĞLU
Farklı Olanla Yaşamak, (7 gün)  AURA Otizim Derneği
Madde Bağımlılında ilk müdahale,(10 saat) Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü ve NAADAC.
Madde Bağımlılığında Terapi Yöntemleri, (30 saat) Prof.Dr. Ayhan KALYONCU
Perdeden Divana,( Seminer, 4 Saat), İstanbul Psikanaliz Derneği
14. Avrupa Psikoloji Kongresi,Milan, (3 gün) İtalya
Risk Altında Yaşamlar,(Kongre, 7 gün). Yakındoğu Üniversitesi
Klinik Uygulamalara Yakın Bakış,(3 gün) Moodist Ruh Sağlığı Sempozyumu
Boşanma Terapisi Eğitimi, (20 saat, Süpervizyonlu) Prof.Dr. Cebrail KISA
Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi,(100 Saat) İlişki Terapileri Enstitüsü
Cinsel Terapi Eğitimi,(100 Saat) İlişki Terapileri Enstitüsü

 

Pınar Çam Pınar Çam Uzman Psikolojik Danışman / Oyun Terapisti Çocuk-Ergen/Yetişkin
Pınar Çam

Pınar Çam

Uzman Psikolojik Danışman / Oyun Terapisti

Lisans eğitimini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince, sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almış böylece engelli bireylerle çalışma fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri de geliştirerek ve yine engelli bireyler ve çocuklarla gönüllü çalışmalar yapmaya devam etmiştir. Rehabilitasyon merkezlerinde çocuk, ergen, yetişkin engelli bireylere ve ailelerine destek vermiştir. Bu sırada yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde tamamlamıştır. Anaokullarına danışmanlık vererek çocuklar, öğretmenler ve ebeveynlerle çeşitli çalışmalar yürütmüş ve gelişim takibi yapmıştır. 
Şu anda Bir Aile Psikoloji bünyesinde çocuk-ergen danışmanlığı ve yetişkin  bireysel psikolojik danışmanlık alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma Alanları:

Yetişkin Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Oyun Terapisi
Çocuk ve ergen danışmanlığı, çocuk ve ergenlerde davranış problemleri,

Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı, Disleksi-Hiperaktivite

Çocuklar için objektif testler uzmanlığı

Eğitimler: 

Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programı - 450 saat

Deneyimsel Oyun Terapisi I.Düzey-Nilüfer Devecigil

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Objektif Değerlendirmede Kullanılan Psikolojik Testler Eğitimi – Türk PDR Derneği

(Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Gessel Gelişim Testi, Bender-Gestalt Görsel Algı Testi,  Porteus Labiretn Testi, Peabady Kelime Testi, Goodenough Bir İnsan Çiz Testi)

Prof.Dr.Ayhan Deviren Prof.Dr.Ayhan Deviren Aile ve Çift Danışmanı Aile & Çift
Prof.Dr.Ayhan Deviren

Prof.Dr.Ayhan Deviren

Aile ve Çift Danışmanı

2003 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör olan Ayhan Deviren’in ana çalışma konuları Genetik hastalıklar ve sitogenetik üzerindedir. Bu alanda İngilizce ve Türkçe olmak üzere pek çok sayıda bilimsel yayını ve yazdığı kitaplar bulunmaktadır.
Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu da olan Prof.Dr.Ayhan Deviren Marmara Üniversitesi tarafından verilen 300 saat teorik 150 saat uygulamalı “Aile ve Çift Terapisi Danışmanlığı” eğitimini tamamlayarak “Aile ve Çift Terapisi Danışmanı” olmuştur.
Prof.Dr.Ayhan Deviren evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Yasemin Yıldırım Çelebi Yasemin Yıldırım Çelebi Uzman Psikolog/Oyun Terapisti Çocuk/Ergen
Yasemin Yıldırım Çelebi

Yasemin Yıldırım Çelebi

Uzman Psikolog/Oyun Terapisti

Lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamladı
Yüksek lisans eğitimini 2003 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde tamamladı
Yüksek lisans tezinin konusu: Zihinsel engelli çocuğa sahip ailelerle yapılan grupla psikolojik danışma ve grup rehberliğinin kaygı, depresyon ve aile yapısına etkisinin incelenmesi.
1999 yılından günümüze kadar rehabilitasyon merkezleri ve danışmanlık merkezlerinde yüzlerce danışan gördü.
Çalışma Alanları:
Çocuk ve ergen danışmanlığı, çocuk ve ergenlerde davranış problemleri,
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı, Disleksi-Hiperaktivite
Çocuklar için psikolojik testler uzmanlığı,
Çift ve aile danışmanlığı, eşler arası iletişim ve uyum, evlilik öncesi aile danışmanlığı ve çocuk odaklı aile danışmanlığı
Bireysel psikolojik danışmanlık 
Katılınan Çalışmalar:
Üsküdar Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programı - 450 saat
Objektif Değerlendirmede Kullanılan Psikolojik Testler Eğitimi - Ankara
Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Gessel Gelişim Testi, Bender-Gestalt Görsel Algı Testi, Frossing
Gelişimsel Görsel Algı Testi, Cattail Zeka Testi, Porteus Labiretn Testi, Okula Hazırlık Testi, Metropolitan
Okul Olgunluğu Testi, Peabady Kelime Testi, Goodenough Bir İnsan Çiz Testi
Engelliler ve engelli aileleri ile ilgili çeşitli sertifika eğitimleri
Psikodrama Grupla Psikolojik Terapi Eğitimi / Psikodrama Yardımcı Psikodramatist
Zihin Engelli Çocuklara Destek Derneği Küçük Adımlar Eğitim Programı

 

Lütfiye Yıldız Lütfiye Yıldız Psikolog /Oyun Terapisti Çocuk/Ergen/Yetişkin
Lütfiye Yıldız

Lütfiye Yıldız

Psikolog /Oyun Terapisti

2017 Yılında Haliç Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.
İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon programını tamamladı.
Eğitim sürecinde Balıklı Rum Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Arif Verimli  Özel Kliniğinde staj yaparak mesleğinde kendisini geliştirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 300 saat teorik,30 saat süpervizyon ve 150 saatlik uygulama ile Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı.
Mezuniyet sonrası Rehabilitasyon Merkezinde özel gereksinimli bireyler ve aileleri ile uzun süre çalıştı.
Özel ilgilendiği danışanlara çocuk,ergen ve yetişkin bireysel psikolojik danışmanlık alanında destek verdi

Katıldığı Eğitimler;

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Mehmet Teber 
 Kısa Süreli Çözüm odaklı terapi-Nevin Dölek 
 Bilişsel Davranışçı terapi -Gedik Üniversitesi
 Cinsel terapi - Gedik Üniversitesi 
 Oyun terapisi -Novarge Eğitim Kurumu
 Denver 2 -Türk Psikologlar Derneği
 Wısc-r - Brain Danışmanlık Merkezi
 Aile ve çift terapisi - Çevrimiçi Terapi 
 Emdr eğitimi -Gedik Üniversitesi
 Objektif ve Projektif test eğitimi Brain Danışmanlık Merkezi
 Masterson Kohut eğitimi - Çevrimiçi Terapi

Özge Yılmaz Özge Yılmaz Uzman Klinik Psikolog/ Oyun Terapisti Çocuk/Ergen
Özge Yılmaz

Özge Yılmaz

Uzman Klinik Psikolog/ Oyun Terapisti

Psikolog Özge Yılmaz
Lisans eğitimini İstanbul Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince, Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübünü kurarak Bağcılar Engelliler Sarayı ile Sosyal Sorumluluk Projeleri geliştirmiş ve engelli bireyler ile atölye çalışmalarında bulunmuştur.Altınbaş Çocuk Üniversitesi kapsamında atölyeler ve ‘’Eğlenceli Kütüphaneler’’ projelerinde yer alarak 6-12 yaş çocukları ile bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2015 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesin de stajyer psikolog olarak görev almıştır. Çınar Psikoloji Kliniğinde gönüllü stajyer psikolog olarak görev almış, Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay, EMDR alanlarında çocuklarla gerçekleştirilen çalışmalara asistanlık yapmıştır.
Aktif olarak çeşitli anaokullarında görev alarak bireysel veli görüşmeleri, seminerler ve 2-6 yaş grupları ile çalışmalarına devam etmektedir.
Çalışma Alanları
-    0-12 yaş arası çocuk danışanlarla gelişim takibi, oyun terapisi ve test değerlendirme.
-    Kaygı ve korkular, Özgüven eksikliği, içe kapanıklık, Okula uyum, okul içi problemler.
Eğitimler
-    Deneyimsel Oyun Terapisi I.Düzey-Nilüfer Devecigil
-    Montessori Eğitmenliği-Uludağ Üniversitesi
Uyguladığı Testler
-    WISC-IV
-    Denver II Gelişimsel Tarama Testi
-    Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
-    Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

*Türk Psikologlar Derneği Üyesi ve TEGV Gönüllüsü’dür

Konum: Bir Aile Psikoloji: Psikolojik Danışmanlık:Yaşadığım psikolojik sorunumla ilgili Bir Aile danışmanlığa müracaat ettim Leyla hanımla yapmış olduğumuz 3 aylık terapi sürecinden sonrası birçok sıkımtımdan kurtuldum aslında sıkıntı diye düşündüğüm birçok şeyin sıkıntı olmadığını gördüm bana bunu gösteren psikoloğuma çok teşekkür ediyorum.

K**Y Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

K**YKişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

Konum: Bir Aile Psikoloji: Psikolojik Danışmanlık: Bir Aile Psikolojiyi tavsiye üzerine seçtim Abdurrahman hocanın psikolojik sorunumla ilgili yardımcı olacağını daha önce giden arkadaşım söyledi gerçekten çok faydasını gördüm hayata daha mutlu ve umutlu bakıyorum. Teşekkürler

A**V Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

A**VKişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

Konum: Bir Aile Psikoloji: Psikolojik Danışmanlık: Hayatın benim için artık bir anlam ifade etmediği dönemde ailemin ısrarı ile Bir Aile Psikolojiyle tanıştım aslında artık ailemle psikolojik destek alıp almama konusunda tartışmaktan bile bıktığım her gün tartışmaların ve kavgaların yaşandığı aile ortamından yıldığım için bakın gittim bir şey değişmedi demek için gittim. İlk süreçte bana çok soğuk gelen terapistimle (Leyla Hanım) birkaç seans yaptım ve her eve geldiğimde terapistimi kötüleyerek anne babama gördünüz mü bakın değişen bir şey yok bırakın bu işleri bunlar boş şeyler diyordum ve bir süre seanslara devam etmedim bu süreçte seanslar esnasında konuşmalarımız ve terapistimin söyledikleri beynimden sürekli geçiyordu aslında terapi sürecinde rahatladığımı beynimin daha rahat olduğunu ama kendimin bunu hissetmek istemediğimi fark ettim ve ailemin de büyük desteğiyle seanslara tekrar başladım şu an yaklaşık 4 aylık süreçte hayata bakış açım değişti evde tartışma ve kavgalar bitti bana çok doğru gelen şeyler yanlış gelmeye yada yanlış gördüğüm şeyler doğru gelmeye başladı. Çevremle daha iyi iletişim kuran ve hayata daha güvenle bakan biri oldum teşekkürler Leyle Hocam ve teşekkürler Bir Aile gerçekten ismi gibi aile ortamı sunuyor iyiki varsınız.

Z**L Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

Z**LKişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

Konum: Bir Aile Psikoloji: Psikolojik Danışmanlık: Panik atak sorunumdan dolayı Bir Aile Psikoloğuna geldim çok faydasını gördüm panik atakla ilgili sorunum kalmadı diyebilirim. Bana gösterilen ilgi alakaya teşekkür ederim

P**K Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

P**KKişisel Verileri Koruma Kanunu Gereği İsim Gizlenmiştir

Bakırköy Psikolog
20 Yıllık Deneyim, Güven Esaslı Hizmet, Yüksek Kalite Anlayışı, Uzman ve Deneyimli Kadro, Gizlilik ve Etik Değerlere Verilen Yüksek Önem, İdeal Ortam, İdeal Fiyat, Her Daim Gelişime Açık Kurum Anlayışı ile Deneyimli Uzman Psikolog, Pedagog, Aile ve Çift  Terapistlerimizle danışanlarımıza Profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Kişi, yaşamış olduğu olay/durum karşısında kendisini rahatsız eden problemin o an ve o dakika olduğunu düşünebilmektedir. Hâlbuki insan, geçmişindeki deneyimlediği tecrübe ve yaşantıların sonuçlarını yaşamaktadır. Dolayısıyla problemlerin altında tek bir sorun değil birçok dinamik faktör etkilidir. Doğumdan itibaren başlayan tüm olaylar ve bu olaylara bağlı olarak hissedilen duygular, kimlik ve kişiliğin temellerini oluşturmaktadır. Bu yaşantılara yönelik duygu, düşünce, davranış ve beden sisteminde bir aksaklık oluşursa da çeşitli savunma mekanizmalarıyla yaşama uyumlanmaya çalışır. 
Bakırköy Psikolog çalışmaları kapsamında Bir Aile’de uzman psikolog & terapistlerimiz tarafından probleminiz, bütüncül bir bakış açısıyla ele alınır ve kişiye özel psikolojik terapi içeriği oluşturulur.
Bir Aile Psikolojiyi Neden Tercih Etmelisiniz?
Bizi tercih etmeniz için önemli olduğuna inandığımız sebepleri aşağıdaki başlıklarda sıralamaya çalıştık.
Sizleride danışanlarımız arasında görmekten onur duyarız.
 Kurumsal Deneyim
20 yıllık deneyimle, kurumsal, yenilikçi danışmanlık ve eğitim anlayışımızla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.
Güven  
Her yönüyle Devlet Denetiminde olan kurumumuz güvenilir ve güvenlikli bir danışmanlık ortamı sunmaktadır.
Kalite
Kurum olarak her konuda kalite birinci önceliğimizdir. 
Toplam kaliteyi yakalama noktasında üstün performans sarfetmekteyiz.
Uzman ve Deneyimli Kadro 
Kadromuz rastgele değil uzun değerlendirme ve referanslar çerçevesinde uzman ve deneyimli çalışanlar tarafından oluşturulmuştur.
Ayrıca uzmanlarımız her konuya bakan değil kendi alanlarında çocuk-ergen/ yetişkin/ aile şeklinde branşlaşmış profesyonellerden oluşmaktadır. 
Gizlilik ve Etik 
Danışanlarımızla olan çalışmalarımız azami derecede gizlilik ve etik değerlere bağlılık çerçevesinde yapılır. 
İdeal Ortam 
Danışanlarımıza olabildiğince temiz, hijyenik ve düzenli ortam sunma çabası içerisindeyiz. 
İdeal Fiyat 
Her daim yüksek kaliteyi uygun ve ideal fiyatlı sunma çabasındayız.  
Her Daim Gelişime Açık Kurum  
Danışanlarımızın geri dönüşümüne büyük değer veriyor ve bu çerçevede kendimizi daima geliştirme çabası içerisinde %100 danışan menmuniyeti sağlamaya çalışıyoruz. 
Ne Zaman Psikolojik Destek Almalıyım?
  • Yaşadığınız veya karşılaştığınız olumsuzluktan kurtulamıyorsanız,
  • Aile hayatınızda sıkıntılar varsa, 
  • Karşınıza çıkan küçük problemleri bile çok büyükmüş gibi algılıyorsanız,
  • Kendinizi devamlı bunalmış ve çaresiz hissediyorsanız,
  • Kaygı, üzüntü, umutsuzluk, gerginlik gibi olumsuz duygularla baş edemiyorsanız,
  • Hayatınızda büyük değişiklikler yaptıysanız ve yeni duruma uyum sağlamada zorlanıyorsanız psikolojik terapi almanızda fayda olabilir.
Bakırköy Psikolog; Bireysel Psikolojik Destek Kapsamında Tedavi Edilen Hastalıklar;

Kurumumuzda;

Depresyon, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Stres, Panik Atak, Sosyal Fobi, Kaygı Bozuklukları, Fobiler, Yas (Matem), Öğrenme Güçlüğü, Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu, Uyku Bozuklukları, Vajinismus, Cinsel İşlev Bozukluğu, Yeme Bozuklukları, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Ereksiyon Sorunu, Erken Boşalma, Travma, Anoreksiya, Blumia, Davranış Bozuklukları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Çocukluk Çağı Travmaları, Aile İçi İletişim Sorunları, Ağlama ve Öfke Nöbetleri, Bağlanma Problemleri, İnternet Bağımlılığı, Oyun Bağımlılığı, Telefon Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Boşanma Travması, Çocuk ve Ergen Psikolojisi Problemleri, Evlilik Sorunları, Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar, Çocuklarda Uyku Problemleri, Kardeş Kıskançlığı, Alt Islatma (Enürezis), Kaka Tutma (Enkoprezi), Ergenlik Bunalımı, Fobiler, Sosyal Fobi, Somatizasyon Bozukluğu, Saç ve Kıl Koparma Hastalığı (Trikotillomani), Lohusalık sendromu, Davranış Bozuklukları, Öfke, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Majör Depresif Bozukluk, Anne-Baba Eğitimi ve Danışmanlığı, Tükenmişlik Sendromu, Kadınlarda Orgazm Sorunu, Kadınlarda Cinsel Ağrı, Kadın Uyarılma - Orgazm Bozukluğu, Kadınlarda Cinsel İsteksizlik konularında psikolojik terapi yapılmaktadır. 

   BAKIRKÖY PSİKOLOG;  BİR AİLE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

  • Telefon: 0212 538 10 40     Email: info@biraile.com  
  • Mobil: Bayrampaşa 0552 303 77 51  Bakırköy 0552 676 34 51                 
  • Bayrampaşa: Eski Edirne Asf. Üzeri, Cevatpaşa Mah., No:367, Kat:1, D:2, Zil-No:1, Bayrampaşa / İstanbul
  • Bakırköy: Kartaltepe Mh. Ahu Sk. No:5 İncirli / Bakırköy / İstanbul

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, Lütfen Bilgi Almak İstediğiniz Konuyu Bildirin. Örnek: Yetişkin Terapisi Fiyat Bilgisi